Bogdan Świąder | Grupa Prawna TOGATUS

Bogdan Świąder

Stanowisko: Doradca Podatkowy

E-mail: bogdan.swiader@gptogatus.pl

Doradca Podatkowy wpisany na listę doradców podatkowych. Zajmuje się stosowaniem prawa podatkowego od 1996 roku.

Z wykształcenia prawnik, od 2007 roku licencjonowany doradca podatkowy, dziennikarz, redaktor ogólnopolskich gazet i redakcji (m.in. Gazeta Prawna oraz Dziennik Gazeta Prawna – wydawnictwo Infor na stanowisku kierownik działu podatkowego, Podatki dochodowe w Praktyce – wydawnictwo Wiedza i Praktyka na stanowisku zastępca redaktora naczelnego Grupy Czasopism). Współpracownik kancelarii adwokacko-radcowskich, zajmujący się udzielaniem opinii prawnych i przygotowaniem pism do organów podatkowych.

Wieloletni pracownik organów podatkowych, w których zajmował się podatkami dochodowymi, VAT, kontrolą oraz sprawami karnymi skarbowymi.

Autor kilkuset artykułów z zakresu prawa podatkowego, prawa celnego, spraw karnych skarbowych. Autor i współautor publikacji podatkowych, m.in.:  Podatki 2017 Praktyczny komentarz do zmian; Jak uniknąć kłopotów podczas kontroli 2016; Podatki 2015 z omówieniem zmian; VAT w usługach gastronomicznych i cateringowych – Interpretacje podatkowe z komentarzem; PKWiU 2013/204: aktualna klasyfikacja z 2008 r. z właściwymi stawkami VAT.