Prawnicy pomogą pracownikom | Grupa Prawna TOGATUS

Prawnicy pomogą pracownikom

Na darmową i zdalną pomoc mogą liczyć zwalniani pracownicy. Mecenasi Grupy Prawnej Togatus włączyli się w ogólnopolską akcję Prawnicy Pro Bono i udzielają bezpłatnych porad prawnych.

Jakie prawa przysługują pracownikowi? Co wolno pracodawcy? Co należy się zwalnianym osobom? Między innymi tego można dowiedzieć się za darmo od prawników, którzy włączyli się w przedsięwzięcie.

– Rozumiemy trudną sytuację zwalnianych pracowników – mówi Sławomir Trojanowski z Grupy Prawnej Togatus. – Jesteśmy oczywiście świadomi, że nie mają teraz środków na porady prawne. Z drugiej strony wiemy, że bardzo często pracodawcy nie przestrzegają przepisów prawa pracy i tym samym krzywdzą pracownika. Stąd też nasza pomoc. Nasi prawnicy będą wspierać pro bono tych, którzy w nieuzasadniony, albo niezgodny z prawem sposób zostali zwolnieni z pracy.

Grupa Prawna Togatus postanowiła zaangażować się społecznie w tym trudnym dla wszystkich okresie. Dlatego na bezpłatną pomoc mogą liczyć ci, którzy w związku z pandemią stracili pracę lub obawiają się jej utraty. W ostatnim czasie pojawiło się wiele przepisów, które zmieniają organizację pracy. Dają też dużo większe możliwości zwolnienia. W związku z tym eksperci wyjaśnią wszystkie nieścisłości i podpowiedzą właściwe rozwiązania.

Ze względów bezpieczeństwa porady prawne udzielane są online. Prawnicy są do dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 22:00. W sobotę i niedzielę od 12:00 do 22:00.

Kontakt do prawników (czat/infolinia) dostępny jest na stronie https://gptogatus.pl/porady-online/ oraz na www.gptogatus.pl.