Togatus | dyr. Korganowski o współpracy detektywa z policją | Grupa Prawna TOGATUS

Togatus | dyr. Korganowski o współpracy detektywa z policją

Współpraca detektywów i policji

Są problemy, które należy w pierwszej kolejności zgłosić policji  ze względu na ich znaczenie. Na przykład, w przypadku osoby zaginionej, istotne jest szybkie przekazanie informacji o zaistniałej sytuacji. Indywidualne dopasowanie  liczby sił oraz środków niezbędnych do poszukiwania zaginionej osoby ma znaczenie w trakcie poszukiwań. Rozpoczęcie poszukiwań  samemu lub z niewielką tylko pomocą biura detektywistycznego, z pominięciem policji, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Ale nadmienić należy, że wsparcie i praca detektywa przy poszukiwaniu zaginionej osoby potrafi w dużym stopniu przyśpieszyć pracę jednostki policyjnej.

 Podobnie jest jeśli dochodzi do kradzieży rzeczy. Z uwagi na bardzo dużą ilość zgłoszeń oraz braki kadrowe, policja bardzo często wykonuje tylko podstawowe czynności w kierunku rozwiązania zagadki.

 Jeśli chodzi o nawiązanie współpracy z biurem detektywistycznym, to po ustaleniu kwoty wynagrodzenia dla biura i podpisaniu umowy, wynajęty przez nas detektyw poświęca całą swoją uwagę i angażuje się  w 100% w nasz problem.

Również wszelkiego rodzaju przestępstwa takie jak mobbing, stalking oraz nękanie człowieka w każdy inny sposób powinny być niezwłocznie zgłaszane na policje. We wszystkich tego typu przypadkach konieczny jest zbiór wielu dowodów które skutecznie wskażą  kto i w jaki sposób dokucza ofierze. Sam poszkodowany bardzo często nie jest w stanie z powodu słabej kondycji psychicznej wskazać, kogo może podejrzewać  o tego typu działania.

 Policja bardzo często  nie oferuje wystarczającej pomocy, wtedy słusznym jest wynajęcie biura detektywistycznego, które pomimo całej masy ograniczeń prawnych jest  w stanie bardzo skutecznie pomóc i zebrać potrzebne dowody.

Kiedy służby policyjne interweniują, detektyw zwykle stara się uzupełnić przeoczone wątki w sprawie, nie przeszkadza ani nie powiela pracy policji. Bardzo chętnie współpracuje dzieląc się swoimi działaniami w danej sprawie.

 Dlatego też warto wybrać biuro detektywistyczne którego detektywi mają doświadczenie we współpracy z jednostkami policji lub innymi służbami mundurowymi.

Dyrektor Śledztw i Bezpieczeństwa Dariusz Korganowski | Grupa Prawna Togatus